Hoax craft Brewery

Létající pivovar HOAX Craft Brewery vaří svá piva ve vybraných pivovarech, kterým vládnou zkušení sládci. Recepty si ale vytvářejí sami, takové, jaké chtějí majitelé sami pít. Název HOAX v kontextu jednotného vizuální stylu není poplašná zpráva, ani neoznačuje obecný podvod. Spíše odkazuje na mystifikaci a nadsázku.

Příznačné a odvážné pojmenování pivovaru vychází také z vlastních zkušeností zakladatelů z mediálního prostředí, tudíž oni sami vědí, jak rychle se zpráva šíří a kolikrát se změní, než doputuje tam, kam má. Experiment promítnutý do jejich produktů. Co ale zaručeně není HOAX, je využití speciálního ekologického a recyklovaného papíru z řady Gmund Bier, jež se používá na samotné etikety a doprovodné tiskoviny (vizitky, pivní nabídka, aj.). Tento materiál obsahuje vysoký podíl odpadu z pivovarského průmyslu, jako je mláto, chmel či slad. Vizuální styl se inspiruje v kresebnosti a systému optických klamů, které se přizpůsobují jednotlivým chutím a použitých chmelů v samotných produktech, stejně tak jejich barevnost.

Výrazným prvkem vizuálního stylu je také písmo Retroduktor SOLID od písmolijny Briefcase Type Foundry, které disponuje u mnoha liter několika kontextovými alternativami, které mohou lépe podtrhnout vizuální dojem jména jednotlivých piv.

Iniciátor/klient:
Hoax Craft Brewery

Rok realizace:
2022–2024

Design:
Ilja Bazhanov
Tomáš Brychta
Karla Gondeková

Web_Hoax–-2.0
Web_Hoax-–-1.0
Web_Hoax-–-5.0
Web_Hoax-–-4.0
Web_Hoax-–-11
Web_Hoax-–-6.0
Web_Hoax-–-13
Web_Hoax-–-12
Web_Hoax-–-9.0