Light Falls Vertical

Dokumentární debut Light Falls Vertical (původní název: Ara la llum cau vertical) režisérky řeckého původu, Efthymii Zymvragaki, která v současné době žije a působí v katalánské Barceloně, měl světovou premiéru na festivalu IDFA 2022 v Amsterdamu, kde byl nominovaný do sekce “Best First Feature”. 

Citlivé osobní drama, skrývající dva životní přiběhy – Ernesta a samotné autorky dokumentu– které se až nečekaně vzájemně protnou. Ernesto chce mluvit o násilí, které v sobě nese. Efthymia přijímá výzvu prozkoumat rozdvojenou osobnost tohoto škodlivého, zoufalého muže. Ale uvědomuje si, že je také klíčem k jejím nejhlubším obavám, které se odrážejí v násilí její vlastní minulosti. Teď už jeho příběh nebude nikdy oddělen od jejího (úryvek ze synopse).

V rámci příprav propagace filmu vznikl plakát v několika jazykových mutacích (anglicky, španělsky, katalánsky), doprovodné tiskoviny, press-kit či výstupy pro sociální sítě a trailer. Ústředním písmem dokumentu je písmo Bulevar od španělské písmolijny atipo foundry, které svoji vertikalitou podtrhuje samotný název dokumentu.  

Iniciátor/klient:
GRISMEDIO (Barcelona, Spain)

Rok realizace:
2022–2023

Design: 
Tomáš Brychta

poster_light-falls-vertical
1screens-for-trailer_light-falls-vertical_grismedio_1920x1080px_RGB
flyer_light-falls-vertical
flyer_light-falls-vertical2
screening-times_fb-event
poster_light-falls-vertical2
play-trailer